Tadeusza Bora Komorowskiego 3

63-100 Śrem

61 283 73 44

sekretariat@p3.srem.pl

Pn. - Pt.: 5:30 - 17:00

0001

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci”/ “Bilingual Future”

Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”/ „Bilingual Future”. Program będzie realizowany od 1 października 2022 do 30 czerwca 2023.

Celem Programu jest oswajanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej, równolegle do języka polskiego w taki sposób, żeby ten drugi język nigdy nie stał się dla nich językiem obcym – to właśnie wyróżnia wychowanie w dwujęzyczności. Kluczem do sukcesu jest specjalnie przygotowany system, który inicjuje i wspiera współpracę między rodzicami a placówkami. Codzienne obcowanie z językiem angielskim równolegle w domu i w przedszkolu pozwala osiągnąć nadzwyczajne rezultaty w dziedzinie rozwoju kompetencji językowych dziecka.

Program oparty na metodzie Claire Selby – Spiral Language System – pomaga przyswajać materiał szybciej i trwalej, ponieważ przyciąga i utrzymuje uwagę dzieci, wykorzystuje naturalne kanały przyswajania wiedzy (dźwięki, obrazy i działania), utrwala ścieżki pamięci długotrwałej poprzez powtórzenia, wytwarza sieć powiązań między nowymi i już znanymi elementami języka.

Dzieci wychowywane w otoczeniu więcej niż jednego języka mają większą podzielność uwagi i zdolność koncentracji, lepszą pamięć, osiągają lepsze wyniki w nauce, łatwo adaptują się społecznie i kulturowo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content