Tadeusza Bora Komorowskiego 3

63-100 Śrem

61 283 73 44

sekretariat@p3.srem.pl

Pn. - Pt.: 5:30 - 17:00

bike-775799_1280

Kącik zdrowych porad-„Do przedszkola rowerem i na hulajnodze – znaczenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu”

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Poprawia to nastrój, a ładna pogoda pobudza do aktywności na dworze. Jednak nie tylko dzieciom potrzebna jest aktywność. Nie zapominajmy również o sobie. Warto więc wykorzystać sprzyjającą pogodę, wyjść z domu z dzieckiem i spędzić czas aktywnie.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Poprawia odporność, dotlenia ciało oraz daje dużo energii. Oczywiście to nie wszystko! Aktywność
w grupie uczy zdrowego współzawodnictwa i pomaga w stosunkach międzyludzkich z rówieśnikami i nie tylko.

Jaką aktywność fizyczną wybrać?

Dzieci uwielbiają zabawy ruchowe – jazdę na rowerze, rolkach, wrotkach, czy deskorolkach. Hulajnogi cieszą się rosnącą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. To świetna alternatywa dla roweru. Jazda wymaga utrzymywania pozycji pionowej, co nie jest wcale takie łatwe. Jest jednak dużo prostsze niż opanowanie jazdy na rowerze, dlatego zanim maluch wskoczy na jednoślad, warto mu zaproponować hulajnogę. Na niej będzie ćwiczył “łapanie” pionu i równowagę. Ta umiejętność jest potrzebna w codziennym życiu, choćby przy zwykłym poruszaniu się po schodach.

Niezależnie od tego czy będzie to jazda na rowerze, hulajnodze czy rolkach, zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie. Nie zapomnij wziąć  kasku i ochraniaczy.
Opr. A. Tomaszewska, M. Lubojańska.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content