Tadeusza Bora Komorowskiego 3

63-100 Śrem

61 283 73 44

sekretariat@p3.srem.pl

Pn. - Pt.: 5:30 - 17:00

eTwinning

Certyfikaty:

2016 – 2017

2017 – 2018

“My International Garden- the travelling seed”

Zrealizowaliśmy projekt „My international Garden – travelling seed”.  Znaleźliśmy partnerów, którzy są również chętnie wymienili się swoimi nasionkami. Podczas tej koncepcji współdziałaliśmy z Francją, Bułgarią, Hiszpanią, Niemcami, Włochami, Rumunią, Portugalią, Słowenią, Grecją, Anglią, Łotwą. Wiosną każdy z zaangażowanych krajów zaprojektował swój międzynarodowy ogród. Każdy kraj udostępniał na specjalnej platformie swoje działania i ich efekty.

Nasze przedszkolaki chętnie zaangażowały się w przygotowywanie listów dla rówieśników z zagranicy. Samodzielnie wykonywały obrazki przedstawiające nasiona kwiatów, które były wysłane oraz aktywnie włączały się w proces przygotowywania paczek. Dzieci z niecierpliwością czekały na korespondencję od zagranicznych kolegów. Z wielkim zaciekawieniem przystąpiły do otwarcia przesyłek.

W niektórych znajdowały się oprócz nasion również zdjęcia naszych wirtualnych znajomych oraz własnoręcznie napisane wiadomości. Systematycznie każda z grup starała się pielęgnować i dbać o swój międzynarodowy ogród. Podlewaliśmy nasze rośliny, staraliśmy się szukać pomiędzy nimi różnic. W naszym ogrodzie wyrosły m. in.: sałata, szałwia, mięta.

2018 – 2019

“Love your leftovers- the world’s best recipes.”

W roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole podejmuje projekt w zakresie edukacji prozdrowotnej. Wiąże się on bezpośrednio z innowacją pedagogiczną, realizowaną w Przedszkolu nr 3 „Jarzębinka” w latach 2018-2022 „Przedszkolaczek mały i duży, dobrze wie, co zdrowiu służy”.

W ramach projektu E-twinning skoncentrujemy się na zadaniach wynikających z Rocznego Planu Pracy przedszkola, związanych z wyrabianiem zachowań i nawyków sprzyjających ochronie środowiska przyrodniczego. Zaprojektujemy książkę kucharską, która zawierać będzie przykładowe potrawy tworzone z resztek produktów spożywczych.

Przepisy zapisane będą w dwóch językach- Angielskim i ojczystym. Będziemy uczestniczyć z wideokonferencji za pomocą tablicy interaktywnej z partnerami realizującymi obecny projekt. Zwrócimy uwagę na problem marnowania żywności. Podkreślimy jak ważne jest nasze środowisko, porozmawiamy o sposobach jego zmian oraz jak można zapobiegać niszczeniu otaczającego nas świata.

“Love your leftovers”
Wszyscy dobrze wiemy, że jedzenia nie marnujemy!!! Dzieci z najstarszych grup aktywnie uczestniczą w bieżącym projekcie e-twinning pt. “Love you leftovers- the world’s best recipes”. Przedszkolaki podnoszą swoją wiedzę na temat problemu dzisiejszego świata, jakim jest masowe marnowanie żywności.

W związku z tym szukamy tzw. “złotego środka”, który przyczyni się do wzrostu świadomości wśród nas dorosłych do rozsądnego gospodarowania produktami spożywczymi. Serdecznie zapraszamy rodziców, aby rozmawiali o tym z dziećmi w domu, wspólnie zadbajmy o to, aby wyeliminować ten problem w naszym otoczeniu.

Nasze przedszkole już od kilku lat realizuje edukacyjne programy w ramach współpracy międzynarodowej E-Twinning. W tym roku dzieci będą nabywały wiedzę i umiejętności związane z ochroną środowiska naturalnego. Zaprezentowaliśmy przedszkole placówkom z innych krajów za pomocą krótkiej animacji 😉

Skip to content