Tadeusza Bora Komorowskiego 3

63-100 Śrem

61 283 73 44

sekretariat@p3.srem.pl

Pn. - Pt.: 5:30 - 17:00

O PROJEKCIE

W roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole podejmuje projekt w zakresie edukacji prozdrowotnej „Love your leftovers”. Wiąże się on bezpośrednio z innowacją pedagogiczną, realizowaną w Przedszkolu nr 3 „Jarzębinka” w latach 2018-2022 „Przedszkolaczek mały i duży, dobrze wie, co zdrowiu służy”.

W ramach projektu E-twinning skoncentrujemy się na zadaniach wynikających z Rocznego Planu Pracy przedszkola, związanych z wyrabianiem zachowań i nawyków sprzyjających ochronie środowiska przyrodniczego. Zaprojektujemy książkę kucharską, która zawierać będzie przykładowe potrawy tworzone z resztek produktów spożywczych.

Przepisy zapisane będą w dwóch językach- Angielskim i ojczystym. Będziemy uczestniczyć z wideokonferencji za pomocą tablicy interaktywnej z partnerami realizującymi obecny projekt. Zwrócimy uwagę na problem marnowania żywności. Podkreślimy jak ważne jest nasze środowisko, porozmawiamy o sposobach jego zmian oraz jak można zapobiegać niszczeniu otaczającego nas świata.

AKTUALNOŚCI

Wszyscy dobrze wiemy, że jedzenia nie marnujemy!!!
Dzieci z najstarszych grup aktywnie uczestniczą w bieżącym projekcie e-twinning pt. “Love you leftovers- the world’s best recipes”. Przedszkolaki podnoszą swoją wiedzę na temat problemu dzisiejszego świata, jakim jest masowe marnowanie żywności.
W związku z tym szukamy tzw. “złotego środka”, który przyczyni się do wzrostu świadomości wśród nas dorosłych do rozsądnego gospodarowania produktami spożywczymi. Serdecznie zapraszamy rodziców, aby rozmawiali o tym z dziećmi w domu, wspólnie zadbajmy o to, aby wyeliminować ten problem w naszym otoczeniu.

+ ZDJĘCIA KTÓRE JUŻ SĄ POD TYM TEKSTEM NA STRONIE.

Konkurs Na Logo Naszego
Europejskiego Projektu E-Twinning
“Love Your Leftover”!
Biedronki postanowiły spróbować swoich sił w konkursie na logo naszego europejskiego
projektu E-Twinning “Love your leftover”!
Projekt ma na celu uwrażliwienie dzieci na tematykę marnowania żywności oraz zapobiegania temu zjawisku.

Dzieci włożyły wiele wysiłku w przygotowanie swoich prac. Oto ich efekt – nasza propozycja logo projektu! 🙂

+ ZDJĘCIA https://jarzebinka.naszsrem.pl/2018/11/konkurs-na-logo-
naszego-europejskiego.html

Skip to content